מכבי ציוד בניין בע"מ

4.54

14 חוות דעת

התקשרו עכשיו

מספר מקשר הסבר

חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

פיגום שלוח

נתחיל בקצת רקע על פיגומים. פיגומים הינם מהכלים החיוניים והנפוצים ביותר בכל הקשור לעבודות בנייה ושיפוצים כך שניתן למצוא אותם בסוגים שונים ומגוונים כמעט בכל אתר בנייה. בעקבות מספר תאונות עבודה שאירעו בארץ אשר נגרמו כתוצאה מעבודה על פיגומים ברמת בטיחות נמוכה החליטו הרשויות בארץ לחדול משימוש בתקן שהיה קיים בעבר ולעבור לתקנים אירופאים שנקבעו על ידי האיחוד האירופי.

התקן האירופי כולל מגוון רחב של הוראות וכללים בעבודה עם פיגומים כגון שלל מבחנים ותקנים שהפיגומים צריכים לעמוד בהם. התקן האירופאי מחמיר מאוד ונוגע בנושאים רבים בהקשר לפיגומים ולעבודה איתם כגון החומרים מהם מורכב הפיגום, העובי של דפנות הפיגום ועוד נושאים רבים.

הפיגום עצמו הינו הנתיב של העובדים למבנה שעליו הם עובדים והוא משמש לצורך העברת חומרים ומכונות שבאמצעותם העובדים בונים את המבנה. הפיגומים פרושים לאורך המבנה מכל כיווניו והם עשויים לרוב ממתכת ופלטת עץ שהיא גם משטח העבודה. ישנם סולמות אשר מחברים בין הקומות של הפיגום.

ישנם סוגים שונים ורבים של פיגומים אשר לכל אחד יתרונות וחסרונות בהתאם לעבודות אותם הוא נדרש לבצע. הפיגומים הם אבן דרך חשובה בכל פרוייקט- מהקטן ביותר כגון שיפוץ דירה או בניין ועד לפרוייקטים ענקיים כמו קניונים, גורדי שחקים או גשרי ענק.

 

מהו פיגום שלוח?

אחד מסוגי הפיגומים הוא הפיגום השלוח אשר מהווה שלוחה של המבנה שמוקם מסביב למבנה עליו מבוצעת העבודה ומשמש לקליטת עובדים, ציוד וחומרים לבניית המבנה. תקנות הבטיחות מורות שעיגון פיגום שלוח חייב להתבצע מאחד מתוך שלוש אפשרויות הבאות:

  •  מוטות טלסקופיים
  • חיבור משטח העבודה לרצפה על ידי ברגים
  • הנחת משקולות על משטח העבודה.

הפיגום חייב להסתמך על החלקים היציבים של המבנה בלבד ויש לגדר את היקף הפיגום למניעת נפילת חפצים או אנשים ממנו. פיגום שלוח הינו למעשה משטח שבולט מהמבנה כלפי חוץ, ואותו יש לעגן למבנה בשלוש צורות אפשריות: קיבוע המשטח אל רצפת הקומה ממנה בולט המשטח באמצעות ברגים, הנחת משקולות שיהוו כוח נגד למשקל האנשים והחומרים על גבי המשטח הבולט, או עיגון באמצעות מוטות טלסקופיים אשר נמתחים מן הקרקע ותומכים בפיגום מלמטה.

פיגום שלוח משמש בדרך כלל כעמדת חומרי גלם וציוד אך יכול לשמש גם לתנועת צוות העובדים וגם כמשטח עבודה לכל דבר ועניין. השימוש בפיגום שלוח אפשרי אך ורק כאשר למבנה ישנם אזורים חזקים ויציבים שיכולים לשמש כעוגן עבור הפיגום.

פיגום זיזי

פיגום זיזי הוא פיגום המורכב ממשטח עבודה המונח על גבי זיזים המעוגנים אל המבנה עצמו. הזיזים מחוברים אל המבנה באמצעות ברגי עגינה ולאחר ייצובם ניתן להניח עליהם את משטחי העבודה. הזיזים עצמם חייבים להיות עשויים ממתכת ולהיות מעוגנים היטב אל המבנה. כללי הבטיחות מגבילים את העומס השימושי המרבי על פיגום זיזי לרף עליון של עד כ-100 ק"ג לכל מטר רבוע של רצפה. לאחר סיום העבודה עם הפיגום מוסרים הזיזים וברגי העגינה מנוסרים.

 

התקנת פיגום שלוח

להתקנת פיגום שלוח תקנות מחמירות, ותהליך ההתקנה מורכב אשר דורש שימוש רב בידע מקצועי. בניגוד לפיגומים אחרים, פיגום שלוח מהווה מערכת אשר מיועדת בעיקר לבניה בגובה שצריכה להיתמך באמצעות השלדה של הבניין על מנת לאפשר לעובדים גישת שלוש מאות שישים מעלות מסביב לקונסטרוקציה המבוקשת.

אף על פי כי מדובר בנושא חשוב, מטרתה של התקנה נכונה של פיגום שלוח אינה רק לענות על הדרישות של משרד השיכון והבינוי אלא לשים במרכז בעניין חיי אדם ולבצע כל מה שניתן על מנת להתקין את המערכת בצורה מקצועית ומדויקת. בנוסף, ככל שיתאפשר לעובדים להרגיש בטוחים יותר על הפיגומים כך העבודה תיעשה על הצד הטוב ביותר. התקנה נכונה של פיגום שלוח תאפשר לעובדים להגיע בקלות לכל נקודה לאורך המבנה המורכב ולספק את המענה הדרוש לטובת הצלחת הפרויקט כולו.

 

להתקין פיגום שלוח בהתאם לצרכים שלכם

כאמור, כל בניין נראה אחרת ומקרים שונים דורשים פתרונות מגוונים. חשוב ליצור מערכת פיגום שלוח באיכות גבוהה על מנת שתוכלו להתאים את המבנה ההנדסי לצרכים בשטח.

 

פיגום שלוח רוכשים מהמומחים – מכבי ציוד בניין

אנחנו מייצרים, מייבאים, משווקים ומשכירים מגוון רחב של ציוד, אביזרים, מכונות וחלקים שונים לענף הבנייה – מוצרים איכותיים בלבד העונים על כל תקני הבטיחות. החברה הוקמה בשנת 1971 על-ידי המנהל הנוכחי מר נעמני מכבי, וכיום חולשת על-פני שטח של כ-10 דונם באזור התעשייה חצב, בסמוך לקיבוץ נחשונים ולראש העין.

מעוניינים במידע נוסף לגבי פיגום שלוח? יש לכם שאלה? צרו איתנו קשר עוד היום בטלפון 03-9102999 ונשמח לעמוד לשירותכם!

תפריט נגישות

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק הוא

03-9102999